Naši hokejbalisti vyhrali aj tretíkrát v rade. Idú do štvrťfinále MS

04.06.2017 Celý región

Pardubice 3. júna (TASR) - Slovenskí hokejbalisti zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na MS v Pardubiciach, a opäť do tretice v pomere 3:1. Na ich štíte zostali tentokrát Gréci. V priebežnej tabuľke patrí Slovensku prvá priečka so ziskom deviatich bodov, čo znamená, že pred záverečným zápasom v skupine A1 si predčasne zabezpečili postup do štvrťfinále. V tabuľke skončia najhoršie druhí. Štvrtý zápas na turnaji odohrajú Slováci po dvoch voľných dňoch v utorok, o 21.30 h nastúpia proti Kanade.

skupina A1:

Slovensko - Grécko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Piják (Tupý, Božik), 37. Martinusík, 38. Rampáček (Martinusík, Kollár) – 10. Pitsikoulis

zostava SR:
Petrík (Glevaňák) – Titka, Zelenka, Blahut, Káčer, Bujdák, Minárik, Dejneka, Tupý – Martinusík, Kollár, Rampáček - Teplický, Svitana, Lipták - Oravec, Škultéty, Hrivnák - Slovák, Piják, Božik - Maděra, Beniač.

5. Fínsko 2 0 0 0 2 2:10 0
/Legenda: zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase, víťazstvá po predĺžení alebo nájazdoch, prehry po predĺžení alebo nájazdoch, prehry v riadnom čase, skóre, body/